Flower Expo

Złoty Medal w KONKURSIE ROŚLIN NOWOŚCI

Tawułka Astilbe  COLOR FLASH 'Beauty of Ernst'

Bylina o atrakcyjnych, różowych kwiatach i ciekawych, wielobarwnych liściach. Tworzy efektowne kolorystycznie kępy dorastające do 50-80 cm wysokości. Liście są złożone, na brzegach powcinane, ciemnozielone, czerwone do purpurowych, delikatnie owłosione, dekoracyjne od wiosny do jesieni, na zimę zamierają. Kwiaty drobne, różowe, zebrane w delikatne, wiechowate kwiatostany, pięknie wyeksponowane na tle ciemnych liści. Roślina kwitnie od lipca do sierpnia, preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne. Odmiana odporna na mróz (strefa 5b), choroby i szkodniki.

Astilbe najlepiej sadzić w rozstawie co 40 cm (8 szt/m2). Jest bardzo tolerancyjna co do warunków nasłonecznienia. Bardzo dobrze rośnie zarówno w słońcu jak i w półcieniu. Posadzona w pełnym słońcu, będzie potrzebować więcej wody (podłoże stale umiarkowanie wilgotne). W takich warunkach intensywniej wybarwi liście na czerwono. Pięknie wygląda na rabatach i w pojemnikach w towarzystwie zawilców, rdestów, bruner, bodziszków, trzęślic, funkii, turzyc, krwiściągów, irysów mieczolistnych, hakonachloi, żurawek, hortensji. Czerwonawe wybarwienie liści pojawia się wraz z rozpoczęciem wegetacji, dzięki czemu jest piękna i niezwykle dekoracyjna od wczesnej wiosny do późnej jesieni..

Hodowca: Henk Holtmaat, Holandia. Wprowadzenie na rynek: de Vroomen Holland Garden Products, 2005 r.
Zgłaszający: OGRODY O ZIELONYCH PROGACH – Szkółka Bylin, Przemysław Godlewski, PL-05-140 Serock, Skubianka, ul. Zegrzyńska 80, Polska

 

 astilbe

 

 

DO GÓRY