Flower Expo

PROGRAM DNIA ARCHITEKTA KRAJOBRAZU

 8 września (sobota), godz. 10.00-14.00, sala C1

  Więcej zieleni
  arch. kraj. Niek Roozen
  Tendencja wzrostu populacji na całym świecie, a zwłaszcza stale rosnąca liczba mieszkańców miast wymusza na architektach zieleni odmienny sposób projektowania. Kryteriami, które decydują o powstaniu projektu są teraz ekologiczne materiały, odnawialna energia, produkcja żywności oraz skupienie uwagi na bioróżnorodności i jakości całego środowiska. Jednocześnie to od architekta krajobrazu oczekuje się argumentów i listy korzyści z zielni, które uzasadnią realizację projektów.Tendencja wzrostu populacji na całym świecie, a zwłaszcza stale rosnąca liczba mieszkańców miast wymusza na architektach zieleni odmienny sposób projektowania. Kryteriami, które decydują o powstaniu projektu są teraz ekologiczne materiały, odnawialna energia, produkcja żywności oraz skupienie uwagi na bioróżnorodności i jakości całego środowiska. Jednocześnie to od architekta krajobrazu oczekuje się argumentów i listy korzyści z zielni, które uzasadnią realizację projektów.
Przesłanie WIĘCEJ ZIELENI, które wdraża zespół Nieka Roozena w swoich pracach jest jasne i proste. Aby zapewnić miastu komfortowy mikroklimat potrzeba w nim zwyczajnie więcej roślin. Większa ilość drzew i krzewów zapewni magazynowanie wody, świeże powietrze, niższe temperatury, odpowiednie filtrowanie, różnorodność biologiczną, a także pozytywnie wpłynie na interakcje społeczne. Miejskie środowisko nie jest łatwym miejscem dla roślin, a rosnąca antropopresja stawia coraz większe wymagania co do doboru gatunków, odmian i stosowanych technologii. Jednocześnie to od architektów krajobrazu oczekuje się umiejętności argumentowania i jasnego przedstawiania konkretnych korzyści, jakie wniesie dana realizacja w przestrzeń miejską.
Jak radzi sobie z tym wyzwaniami Niek Roozen i jego zespół, czym się inspirują, jakie rozwiązania ze swoich europejskich i chińskich realizacji uważa za przyszłościowe wobec współczesnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców miast.
   
  Ogród prywatny – o poszukiwaniu stylu i równowagi
  Agnieszka Hubeny- Żukowska, Pracownia Sztuki Ogrodowej, Bliziny, Polska
  Jak tworzyć ogrodową przestrzeń, która odpowiada na potrzeby i możliwości użytkowników, przestrzeń przyjazną, piękną i zrównoważoną.
   
  Krzewy na miejskie rabaty
  Tomasz Uszyński, Boot&Hortorus Sp. z o.o
   

 

 

Organizatorzy:     Sponsor    
 zszp 2014 r apz   gardenphilia partner     
           
Patronat medialny:          
1-przegladkomunalny medialny  zielen miejska portal komunalny b      

    

 

 

 

 

 

 

 

DO GÓRY